Dlaczego warto kupować tutaj?

Kiedy w 2015 roku zaczynałem swoją przygodę ze sprzedażą oraz naprawą elektronarzędzi,  jednym z problemów które napotkałem był brak prawidłowo opisanych zamienników szczotek węglowych.

W latach 90  XX w. pewna polska firma produkująca szczotki węglowe zrobiła katalog  ze swoimi produktami i maszynami do których one pasują.
Od tego czasu wszyscy sprzedawcy szczotek powielają tylko opisy z tego katalogu.

Teraz czasy się zmieniły i większość tych  maszyn już nie pracuje, zostały zastąpione albo przez nowsze modele producentów albo przez wysyp chińskich elektronarzędzi  o których nawet sam importer nie wie co jest w środku i jakie szczotki węglowe zostały w nich użyte. Nikt natomiast nie wpadł na to, żeby zaktualizować katalog, dalej jest tylko kopiowany.

Gdy po raz kolejny otrzymałem  paczkę z oryginalnymi szczotkami  płacąc przy okazji nie małe pieniądze okazywało się, że mam w swoim serwisie zamiennik za 1/10 ceny oryginału nie różniący się niczym oprócz wspomnianej ceny. Wtedy moja irytacja wzięła górę. Postanowiłem coś z tym zrobić…

Na początek  stworzyłem  pliki Excela w których dokładnie zwymiarowałem oryginalne szczotki węglowe oraz wypisałem  do jakich maszyn one pasują, po wielu miesiącach pracy i zbierania informacji w Internecie udało mi się skompletować całkiem pokaźną bazę danych. 

Efekt tej pracy udostępniam zupełnie za darmo właśnie w tym sklepie internetowym.

 Jestem oczywiście świadomy  tego, że inni sprzedawcy zaczną kopiować go i wykorzystywać w swoich opisach, nie mniej proszę również o pomoc w aktualizacji tych danych, gdyż nie jestem w stanie zajrzeć do każdej maszyny.

 Dla osób udzielających mi takich informacji przygotowałem specjalne kupony rabatowe dostępne przy zakupach w sklepie internetowym. Szczegóły znajdują się tutaj

Kolejną rzeczą która wywoływała moją irytację w branży elektronarzędzi jest  oczywiście jakość oferowanych zamienników.

Zdarzało się, że po założeniu taniego zamiennika, elektronarzędzie psuło się zaraz po włączeniu do prądu. (Szerzej opisany  temat zastosowania nieodpowiednio dobranej szczotki węglowej zamieściłem w bazie wiedzy.) Z tym również postanowiłem sobie poradzić.

Pogłębiając wiedzę na temat szczotek węglowych oraz przeprowadzając liczne testy, z pośród wielu producentów szczotek wybrałem te zamienniki dzięki którym mam pewność, że założenie ich nie spowoduje awarii maszyny a wręcz jak w przypadku narzędzi chińskich, gdzie stosuje się najtańsze materiały wydłuży jej działanie.

Oczywiście nie każdy producent ma w swojej ofercie szczotki węglowe do każdego elektronarzędzia,  dlatego postanowiłem połączyć oferty tych najlepszych i udostępnić je w postaci sklepu internetowego.

Zdjęcia produktów dostępnych sklepie wykonałem sam, przedstawiają realny wygląd przedmiotów które oferuję.

Dla lepszej orientacji oraz dla potrzeb sklepu postanowiłem nadać każdemu produktowi określoną nazwę oraz numer. Np. szczotki  węglowe do elektronarzędzi BOSCH mają nazwę BSC a do elektronarzędzi firmy MAKITA MKT itd.

Każdy komplet sprzedawanych przeze mnie produktów posiada etykietę z wymiarami, numerem katalogowym  oraz adresem mojego sklepu internetowego. Produkty są ręcznie pakowane a w trakcie sprawdzany jest ich stan, tak abym miał pewność że otrzymają Państwo produkt pozbawiony wad.

Kupując w sklepie internetowym www.szczotki-weglowe.pl  mają Państwo pewność, że szczotki,  łożyska i inne oferowane produkty mają najlepszy stosunek ceny do jakości i zostały sprawdzone przed wysyłką.

Zachęcam również do pomocy w tworzeniu bazy danych szczotek tak aby wpisując producenta i model narzędzia w wyszukiwarce od razu wyświetlał się wynik. Szczegółowa instrukcja działania wyszukiwarki dostępna jest tutaj.

Do współpracy zachęcam także serwisy i sprzedawców elektronarzędzi dla których przygotowany został specjalny panel B2B z cenami hurtowymi wraz z dostępem do poprzednich zamówień i wystawionych faktur.  Na bazie mojego kilkuletniego doświadczenia w sprzedaży szczotek węglowych wytypowałem dwa rodzaje zestawów z najczęściej sprzedawanymi produktami.

 

 

                                                                                                                                             Z poważaniem

                                                                                                                                               Paweł Cebula